Home / Fixed Inductors / BSPQ000402032N1B00
BSPQ000402032N1B00
Chilisin Electronics
Product No:
BSPQ000402032N1B00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Package:
1005
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 2.1NH SMD
Parameter Info
Mfr Chilisin Electronics
Type Thin Film
Series BSPQ
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±0.1nH
Inductance 2.1 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Current Rating (Amps) 650 mA
Height - Seated (Max) 0.013" (0.32mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1005
Frequency - Self Resonant 10.1GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz