Home / Fixed Inductors / BWCM0011070575NJH8
BWCM0011070575NJH8
Chilisin Electronics
Product No:
BWCM0011070575NJH8
Features -
Q @ Freq 25 @ 200MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 75 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.043" L x 0.028" W (1.10mm x 0.70mm)
DC Resistance (DCR) 1.224Ohm Max
Current Rating (Amps) 320 mA
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0402
Frequency - Self Resonant 2.4GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz