Home / Ceramic Capacitors / C0201C680J3GAC7867
C0201C680J3GAC7867
KEMET
Product No:
C0201C680J3GAC7867
Description:
CAP CER 68PF 25V NP0 0201
Parameter Info
Mfr KEMET
Series SMD Comm C0G
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Low ESL
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 68 pF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number C0201C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C