Home / Oscillators / DSA1004CL3-133.3330VAO
DSA1004CL3-133.3330VAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1004CL3-133.3330VAO
Description:
OSC MEMS AUTO -40C-105C SMD
Output CMOS
Series DSA1004
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 133.333 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 1.7V ~ 3.6V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 16.6mA