Home / Oscillators / DSA1103DL1-125.0000VAO
DSA1103DL1-125.0000VAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1103DL1-125.0000VAO
Description:
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
Parameter Info
Mfr Microchip Technology
Type SO (SAW)
Output LVDS
Series DSA1103
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 125 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSA1103
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 32mA