Home / Oscillators / DSA1121DA2-100.0000VAO
DSA1121DA2-100.0000VAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1121DA2-100.0000VAO
Description:
MEMS OSC AUTO LOW JITTER -40C-12
Output CMOS
Series DSA1121
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSA1121
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 35mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA