Home / Oscillators / DSA1121DL2-033.3333VAO
DSA1121DL2-033.3333VAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1121DL2-033.3333VAO
Description:
OSC MEMS AUTOMOTIVE SMD
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series DSA1121
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 33.3333 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSA1121
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 35mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA