Home / Oscillators / DSA1123BL3-100.0000VAO
DSA1123BL3-100.0000VAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1123BL3-100.0000VAO
Description:
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
Parameter Info
Mfr Microchip Technology
Type SO (SAW)
Output LVDS
Series DSA1123
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 32mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA