Home / Oscillators / DSA1123DA1-100.0000TVAO
DSA1123DA1-100.0000TVAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1123DA1-100.0000TVAO
Description:
MEMS OSC AUTO -40C-125C
Parameter Info
Mfr Microchip Technology
Type SO (SAW)
Output LVDS
Series DSA1123
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 32mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA