Home / Oscillators / DSA1124CA1-100.0000VAO
DSA1124CA1-100.0000VAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1124CA1-100.0000VAO
Description:
OSC MEMS -40C-85C, 50PPM, 3.2X2.
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series DSA1124
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Base Product Number DSA1124
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -
Current - Supply (Max) 22mA