Home / Oscillators / DSA1124DL3-125.0000VAO
DSA1124DL3-125.0000VAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1124DL3-125.0000VAO
Description:
MEMS OSC., AUTOMOTIVE, -40-105C,
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series DSA1124
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 125 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 42mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA