Home / Oscillators / DSA1202CL2-156M2500TVAO
DSA1202CL2-156M2500TVAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1202CL2-156M2500TVAO
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
MEMS OSC, AUTOMOTIVE, 156.25MHZ,
Parameter Info
Mfr Microchip Technology
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series DSA12X2
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 156.25 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 50mA (Typ)