Home / Oscillators / DSA1203CI3-100M0000TVAO
DSA1203CI3-100M0000TVAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1203CI3-100M0000TVAO
Description:
MEMS OSC, AUTOMOTIVE, 100MHZ, LV
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series DSA12X3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)