Home / Oscillators / DSA1204CI3-100M0000TVAO
DSA1204CI3-100M0000TVAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1204CI3-100M0000TVAO
Description:
MEMS OSC, AUTOMOTIVE, 100MHZ, HC
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series DSA12X4
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 40mA (Typ)