Home / Oscillators / DSA1223CL2-100M0000VAO
DSA1223CL2-100M0000VAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1223CL2-100M0000VAO
Description:
MEMS OSC, AUTOMOTIVE, 100MHZ, LV
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series DSA12X3
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)