Home / Oscillators / DSA6001JI1B-080.0000VAO
DSA6001JI1B-080.0000VAO
Microchip Technology
Product No:
DSA6001JI1B-080.0000VAO
Series DSA60XX
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 80 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)