Home / Oscillators / DSA6011JI3B-032K768TVAO
DSA6011JI3B-032K768TVAO
Microchip Technology
Product No:
DSA6011JI3B-032K768TVAO
Series DSA60XX
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 32.768 kHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Product Number DSA6011
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)