Home / Oscillators / DSA6101ML2B-025.0000VAO
DSA6101ML2B-025.0000VAO
Microchip Technology
Product No:
DSA6101ML2B-025.0000VAO
Description:
MEMS OSCILLATOR, AUTOMOTIVE, LOW
Output CMOS
Series DSA61XXB
Package Bag
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 25 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VFLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)