Home / Oscillators / DSA6101ML2B-026.0000VAO
DSA6101ML2B-026.0000VAO
Microchip Technology
Product No:
DSA6101ML2B-026.0000VAO
Description:
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
Output CMOS
Series DSA61XX
Package Bag
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 26 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VFLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)