Home / Oscillators / DSA6311JA2AB-025.0000TVAO
DSA6311JA2AB-025.0000TVAO
Microchip Technology
Product No:
DSA6311JA2AB-025.0000TVAO
Description:
MEMS OSC AUTO -40C-125C
Output LVCMOS
Series DSA63XX
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 25 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth ±0.25%, Center Spread