Home / Oscillators / DSA6331MA1BB-027.0000TVAO
DSA6331MA1BB-027.0000TVAO
Microchip Technology
Product No:
DSA6331MA1BB-027.0000TVAO
Description:
SPREAD SPECTRUM OSC. FOR AUTO.,
Output LVCMOS
Series DSC63XXB
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q100
Function -
Frequency 27 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VFLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Base Product Number DSA6331
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth ±0.50%, Center Spread