Home / Oscillators / DSA6331ML1AB-025.0000VAO
DSA6331ML1AB-025.0000VAO
Microchip Technology
Product No:
DSA6331ML1AB-025.0000VAO
Description:
SPREAD SPECTRUM OSC. FOR AUTO.,
Output LVCMOS
Series DSA63XX
Package Bag
Ratings AEC-Q100
Function -
Frequency 25 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VFLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth ±0.25%, Center Spread