DW-11-13-G-D-528
Samtec Inc.
Product No:
DW-11-13-G-D-528
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, DW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number DW-11-13
Number of Positions 22
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Length - Stack Height 0.528" (13.411mm)
Length - Post (Mating) 0.592" (15.037mm)