DW-11-20-F-S-835
Samtec Inc.
Product No:
DW-11-20-F-S-835
Description:
CONN HDR 11POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Number of Positions 11
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Length - Stack Height 0.835" (21.209mm)
Length - Post (Mating) 0.185" (4.699mm)