DW-12-09-T-S-313
Samtec Inc.
Product No:
DW-12-09-T-S-313
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Number of Positions 12
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Length - Stack Height 0.313" (7.950mm)
Length - Post (Mating) 0.307" (7.798mm)