ERJ-8ENF4421V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-8ENF4421V
Description:
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/4W 1206
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 4.42 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Not For New Designs
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number ERJ-8
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±100ppm/°C