ERJ-A1AF300U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-A1AF300U
Package:
1225
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 30 OHM 1% 1.33W 1225
Parameter Info
Mfr Panasonic Electronic Components
Series ERJ-A1
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense
Tolerance ±1%
Resistance 30 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1.33W
Package / Case Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1225
Temperature Coefficient ±100ppm/°C