ERJ-A1AJ103U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-A1AJ103U
Package:
2512
Description:
RES SMD 10K OHM 1.33W 2512 WIDE
Parameter Info
Mfr Panasonic Electronic Components
Series ERJ-A1
Tolerance ±5%
Resistance 10 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1.33W
Package / Case Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Base Product Number ERJ-A1
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±200ppm/°C