ERJ-B2CFR15V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-B2CFR15V
Description:
RES 0.15 OHM 1% 1.5W 0612
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense
Tolerance ±1%
Resistance 150 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1.5W
Package / Case Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0612
Temperature Coefficient 0/ +100ppm/°C