ERJ-B2CJR01V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-B2CJR01V
Description:
RES 0.01 OHM 1W 1206 WIDE
Tolerance ±5%
Resistance 10 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Base Product Number ERJ-B2
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0612
Temperature Coefficient 0/ +300ppm/°C