ERJ-B3CFR15V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-B3CFR15V
Description:
RES 0.15 OHM 1% 1W 0508
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense
Tolerance ±1%
Resistance 150 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Product Status Active
Size / Dimension 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0508
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C