ERJ-C1BJR25U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-C1BJR25U
Description:
RES 0.25 OHM 5% 2W 2010 WIDE
Tolerance ±5%
Resistance 250 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1020
Temperature Coefficient ±200ppm/°C