ERJ-D1CJR043U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-D1CJR043U
Package:
1020
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.043 OHM 2W 2010 WIDE
Parameter Info
Mfr Panasonic Electronic Components
Series ERJ-D1
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense
Tolerance ±5%
Resistance 43 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Base Product Number ERJ-D1
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1020
Temperature Coefficient ±100ppm/°C