ERJ-H3EF18R7V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-H3EF18R7V
Package:
0603
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 18.7 OHM 1% 1/8W 0603
Parameter Info
Mfr Panasonic Electronic Components
Series ERJ-H3E
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 18.7 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number ERJ-H3
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±100ppm/°C