Home / Circuit Breakers / GA1-B0-16-616-11-MG
GA1-B0-16-616-11-MG
Carling Technologies
Product No:
GA1-B0-16-616-11-MG
Product Status Active
Approval Agency CCC, UL489
Number of Poles 1
Voltage Rating - AC 480 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 16A