Home / Circuit Breakers / GA1-B0-20-620-11-DC
GA1-B0-20-620-11-DC
Carling Technologies
Product No:
GA1-B0-20-620-11-DC
Product Status Active
Approval Agency CCC, UL
Number of Poles 1
Voltage Rating - AC 240 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 20A