Home / Ceramic Capacitors / GA1206A330GBCBR31G
GA1206A330GBCBR31G
Vishay Vitramon
Product No:
GA1206A330GBCBR31G
Description:
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 1206
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 33 pF
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C