Home / Ceramic Capacitors / GA1206A4R7CEBAT34G
GA1206A4R7CEBAT34G
Vishay Vitramon
Product No:
GA1206A4R7CEBAT34G
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Description:
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 1206
Parameter Info
Mfr Vishay Vitramon
Series GA
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Epoxy Mountable, High Temperature
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 4.7 pF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C