Home / Ceramic Capacitors / GA1206A5R6DXLAP31G
GA1206A5R6DXLAP31G
Vishay Vitramon
Product No:
GA1206A5R6DXLAP31G
Description:
CAP CER 5.6PF 630V C0G/NP0 1206
Ratings AEC-Q200
Features High Temperature
Tolerance ±0.5pF
Lead Style -
Capacitance 5.6 pF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C