Home / Ceramic Capacitors / GA1206Y122MXEBR31G
GA1206Y122MXEBR31G
Vishay Vitramon
Product No:
GA1206Y122MXEBR31G
Description:
CAP CER 1200PF 500V X7R 1206
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1200 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C