HDWM-07-58-G-D-250-SM
Samtec Inc.
Product No:
HDWM-07-58-G-D-250-SM
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, HDWM
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HDWM-07
Number of Positions 14
Length - Overall Pin 0.685" (17.400mm)
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Post (Mating) 0.435" (11.049mm)