HDWM-12-57-G-D-400
Samtec Inc.
Product No:
HDWM-12-57-G-D-400
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK T/H
Parameter Info
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, HDWM
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.120" (3.048mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HDWM-12
Number of Positions 24
Length - Overall Pin 0.650" (16.510mm)
Length - Stack Height 0.400" (10.160mm)
Length - Post (Mating) 0.130" (3.302mm)