HDWM-13-01-L-D-330-SM
Samtec Inc.
Product No:
HDWM-13-01-L-D-330-SM
Description:
.050" X .100" FLEX STACK, HIGH-T
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, HDWM
Package Tube
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Number of Positions 26
Length - Overall Pin 0.510" (12.954mm)
Length - Stack Height 0.330" (8.382mm)
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)