HDWM-13-01-S-S-250-SM
Samtec Inc.
Product No:
HDWM-13-01-S-S-250-SM
Description:
CONN HDR 13POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, HDWM
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number HDWM-13
Number of Positions 13
Length - Overall Pin 0.430" (10.922mm)
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)