HDWM-13-52-G-D-250
Samtec Inc.
Product No:
HDWM-13-52-G-D-250
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, HDWM
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.120" (3.048mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HDWM-13
Number of Positions 26
Length - Overall Pin 0.425" (10.800mm)
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Post (Mating) 0.055" (1.397mm)