HDWM-13-59-G-D-385-SM-P
Samtec Inc.
Product No:
HDWM-13-59-G-D-385-SM-P
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK SMD
Parameter Info
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, HDWM
Package Tube
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HDWM-13
Number of Positions 26
Length - Overall Pin 0.850" (21.590mm)
Length - Stack Height 0.385" (9.779mm)
Length - Post (Mating) 0.465" (11.811mm)