HDWM-14-58-G-S-280-SM
Samtec Inc.
Product No:
HDWM-14-58-G-S-280-SM
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, HDWM
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number HDWM-14
Number of Positions 14
Length - Overall Pin 0.715" (18.161mm)
Length - Stack Height 0.280" (7.112mm)
Length - Post (Mating) 0.435" (11.049mm)