HDWM-15-53-S-S-256-SM
Samtec Inc.
Product No:
HDWM-15-53-S-S-256-SM
Description:
CONN HDR 15POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, HDWM
Package Bulk
Row Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number HDWM-15
Number of Positions 15
Length - Overall Pin 0.491" (12.471mm)
Length - Stack Height 0.256" (6.502mm)
Length - Post (Mating) 0.235" (5.969mm)