HDWM-15-59-L-S-250
Samtec Inc.
Product No:
HDWM-15-59-L-S-250
Description:
CONN HDR 15POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, HDWM
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.120" (3.048mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number HDWM-15
Number of Positions 15
Length - Overall Pin 0.755" (19.177mm)
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Post (Mating) 0.385" (9.779mm)