HDWM-15-59-S-D-300-SM
Samtec Inc.
Product No:
HDWM-15-59-S-D-300-SM
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, HDWM
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HDWM-15
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.765" (19.431mm)
Length - Stack Height 0.300" (7.620mm)
Length - Post (Mating) 0.465" (11.811mm)